Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետ
Faculty of Mathematics and Mechanics
Մաթեմատիկոս մասնագետների պատրաստումը ԵՊՀ-ում սկսվել է 1924 թ. հասարակագիտական ֆակուլտետի ֆիզիկամաթեմատիկական ենթաբաժնում:
>

Բակալավրիատ

Մաթեմատիկա

Մեխանիկա

Ակտուարական և ֆինանսական մաթեմատիկա

Կիրառական վիճակագրություն և տվյալների գիտություն


Մագիստրատուրա

Ֆունկցիաների տեսություն / Դիֆերենցիալ հավասարումներ / Հանրահաշիվ և երկրաչափություն / Հավանականության տեսություն և վիճակագրություն / Կիրառական վիճակագրություն և տվյալների գիտություն / Մեխանիկա և կիրառական մաթեմատիկա / Ռիսկերի կառավարում / Ֆինանսական մաթեմատիկա / Ակտուարական մաթեմատիկա

Դիմորդ
Վերջին հրապարակումները
Kh. A. Khachatryan , A.Kh. Khachatryan, H.S. Petrosyan
Solvability of Two-Dimensional Integral Equations with Monotone Nonlinearity
2021 | Հոդված/Article
Journal of Mathematical Sciences. New York. Vol. 57, no. 5 , pp. 720-731, (2021)

https://link.springer.com/article/10.1007/s10958-021-05512-1
On the solvability of a class of nonlinear Urysohn integral equations on the positive half-line
2021 | Հոդված/Article
The Bulletin of Irkutsk State University. Series Mathematics. Vol.36 ,pp. 57–68 , (2021)

http://www.mathnet.ru/php/archive.phtml?wshow=paper&jrnid=iigum&paperid=452&option_lang=eng
Kh.A. Khachatryan , H.S. Petrosyan
On Solvability of a Class of Multidimensional Integral Equations in the Mathematical Theory of Geographic Distribution of an Epidemic
2021 | Հոդված/Article
Journal of Contemporary Mathematical Analysis. vol. 56, iss. 3, pp. 143–157 (2021)

https://link.springer.com/article/10.3103/S1068362321030055
Kh.A. Khachatryan , A.Kh. Khachatryan, H.S. Petrosyan
On Positive Bounded Solutions of One Class of Nonlinear Integral Equations with the Hammerstein–Nemytskii Operator
2021 | Հոդված/Article
Differential Equations. vol. 57, iss. 6, pp. 768–779 (2021)

https://link.springer.com/article/10.1134/S0012266121060069
Kh.A. Khachatryan , H.S. Petrosyan
Integral Equations on the Whole Line with Monotone Nonlinearity and Difference Kernel
2021 | Հոդված/Article
Journal of Mathematical Sciences. New York. 255:6 (2021) , pp. 790-804

https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs10958-021-05416-0